To pravé ořechové

6. october 2015 at 22:32 | neweresth |  diary
Krásnou aktuální chvíli,
v tento moment bych ráda sepsala nějaký ten dojem z prvních dní na vysoké. Upřímně, ani nevím, co chci a po těch pár dnech, co jsem přežívala nkteré přednášky - si říkám. Chci to vůbec studovat? A to jsem jsem chtěla. Abych upřesnila, vrhla jsem se do pole Uměnovědných studií. Mnohým tento obor asi nic neřekne, ale letem světem, prostě nauka o umění.

Než jsem se plně ponořila do školních dní, musela jsem si počkat. Ze začátku jsem spíš trávila čas zařizováním různých a jiných záležitostí, jako jsou průkazky či nákupy věcí do bytu, jídla či třeba kalhot (kterých mám nedostatek, just for info). Většina už začala semestr 21., ale my jsme si to trošku posunuli, to víte, ti filozofi mají na všechno čas, až mi bylo divné, že jsem nic nedělala a mé spolubydlící se pořád někde couraly a sdělovaly mi své zážitky ze zajímavých či nudných hodin.

Ovšem, teď nevím, jestli bych radši trávila čas nic neděláním či se stresovala, kdy se dostanu na jakou filmovou akci, na nějakou vernisáž či si poslechla nějakou vážnou hudbu. Je toho na mě v těch pár dnech tolik, že nevím kam dřív skočit, ale nejlíp si to naplánovat a ono se to časem podá. Nebudu se nudit. Už teď mám naplánované koncerty hudby z dřívějších století. Jsem z toho vyloženě odvázaná. A co víc, musím i na akce, kde se mi fakt nechce, ale beztak se mi na to nakonec bude líbit.

Teď jsem se koukala do diáře a jak to tak plánuji, po tomto víkendu se se svou domácí postelí uvidím asi až na konci října. To se dá. Doufám, že budu v tento čas v klidu a v duševní pohodě. Tím bych pro tuto chvíli přestala psát a třeba se s Vámi podělila o další příjemné či méně příjemné novinky z mého života.
 


Comments

1 Anet AK | Web | 7. october 2015 at 11:50 | React

Tak to mě zaujalo, studuješ v Olomouci? Já jsem totiž vystudovaný a zběhlý uměnovědec :D Nakonec jsem sice úspěšně odstátnicovala, ale zároveň začala druhé studium úplně jiného oboru, kterému se nakonec věnuju i pracovně :) Uměnověda je super, bavil mě hlavně film a divadlo, ale je to pro mě spíš koníček než něco, čemu bych se chtěla věnovat profesionálně. Přidávám si tě do reading listu na mém blogu a doufám, že budeš přidávat pravidelně svoje pocity a zkušenosti! :)

2 znavená. | Web | 12. october 2015 at 17:41 | React

Držím ti palce na vysoké. Mě by bylo bez rodiny hrozné smutno, ale už se na to musím pomalu připravovat :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama