December 2014

S příštím rokem novým lepším já

30. december 2014 at 20:46 | neweresth |  diary
Krásný předsilvestrovský večer milí návštěvníci,
Být upřímná, ano, je to celkem nesmysl, být zaujatý jedním dnem, který by měl všechno změnit, ale třeba je to pro mnohé šance, nějaký milník. Možná je to opravdu zvrat v mnohých životech. A proto to nebudu nikomu vnucovat a ani brát. Záleží na Vás, jestli je "Silvestr" tlustou čárou za nějakým tím rokem či lety a nebo je to prach-obyčejný den, jako každý jiný.

Co se týče mě, jsem relativně spokojená s tím, jak se věci mají, ikdyž se mnohdy objeví nějaká ta překážka, která se třeba těžce, ale dá překousnout. Mnohdy se utápím v nějakém "bahně", které opravdu nestojí za zbytečné výčerpávání drahocenné energie, ale dělám to - možná zrovna tohle bych chtěla změnit. V příštích dnech a letech, bych si i sama sobě chtěla dokázat, že na něco mám a mám sílu něčeho dosáhnout, být trochu cílevědomá a né jenom "někdo", kdo se životem jenom veze.

Chtělo by to:
  • více adrenalinu
  • více optimismu
  • více nadhledu
  • více odhodlání
  • více vůle
...a potom myslím, že mám šanci na mnohé, jenom ZAČÍT. Heh, kdybych se zabývala něčím reálnějším, ráda bych se trochu zase našla, jelikož jsem tak nestálá, že mě to skoro až bolí, a to ve všem, v mnohých názorech. Chce se to zaměřit a nepustit.

Chtěla bych:
  • být inspirací samu pro sebe
  • po uskutečnění - ispirací pro jiné
  • objevit to, co se mi líbí (nejenom, co se týče oblečení - takže materiální)
  • uskutečnit nápady, které si někdy píši (jak videa, tak možné pokroky v komunikaci)
Je toho tolik, co člověk chce. A víte, nerada bych se tím chtěla chlubit. Asi zůstanu u takovéhle strohé kostry, která je více - či - méně nejasná. A to mi zatím jde. Tak doufám, že vy v tom máte jasno a jste odhodlaní za tím svým jasným cílem JÍT. ((:
SOBECKÁ PROPAGACE: Mimochodem, klidně navštivte můj YT channel: neweresth nebo instagram: neweresthcz

Tak trochu na nové vlně

24. december 2014 at 1:29 | neweresth |  diary
Krásnou momentální chvíli,
Tak trochu už je nějaký ten den Vánoc a my si naivně budeme užívat toho "klidu" a "pohody". Avšak, to nemám nikomu za zlé, ba naopak, budu to přát všem. Prostě to chce klid, protože bychom se stále nemuseli hnát někam dopředu, bez důvodu,´bez nějakého skladu. Dnešek bude tak trochu ve znamení JÍDLA a STRESU. No co, bude tu i jistá RADOST a to se prostě stává. Mám dobrou náladu a chci, abyste ji docílili také. Přesvědčte svůj mozek falešným úsměvem a docilte přirozeného. Krásný den všem! A nakonec něco úsměvného.

vaše neweresth.

Bez hlasu vnějšího

20. december 2014 at 5:51 | neweresth |  project - TGMYR
Krásné ráno moji milí,
Poslední dobou moje pohledy poutá obloha, slunce a ty barvy. Když se tak koukám, jak se barvy postupně mění a prolínají přemýšlím nad vším a vlastně ani nevnímám, jak okolí, tak hudbu, která mi hraje ve sluchátkách (a to celkem nahlas.) Nejlepší pocit, když prostě přijdete na to, že takováhle přírodní proměna, je mnohem lepší než pořed v televizi. Holt někdo kouká na nebe, a někdo kouká do prázdné bedny.

Mám stejně pocit, že se všechno vrací v různých jiných podobách. Mám pocit, že stále žiju na té houpačce, kdy se odvracím od jednoho názoru ke druhému a vždycky si myslím, že jdu dopředu. Jo, jdu do předu, ale zase jiným směrem. Pořád je to stejný, ale jiný. Cítit se jinak.

Mám pocit, že zrovna v tuhle dobu dotvářím podobu mého dašlího já, jelikož každý je složen z více osobností, aniž by chtěl nebo nechtěl. Minimálně vnitřní a vnější část. Co řekneš a co si myslíš. Dvě různé složky. Nejsou samy. Nejsme sami. Jsme tu pro sebe. Nebuď kaktus a dej jiným čas.
P.S. Mám pocit, že jsem splatila dluh. Nematerialitického původu. Cítím se dobře. ((:

Peníze, stres a lhostejnost dnešního bytí

13. december 2014 at 6:41 | neweresth |  diary
Krásné ráno,
Možná může nadpis znít trochu negativně laděný, ale trochu mám chuť si postěžovat na to, co se přihodilo a to konkrétně včera. Zrovna včera se opět projevila lidská lhostejnost. Zastávám názoru, že ikdyž člověk opravdu nevypadajá jako úplnej "homeless", tak má právo na to, aby mju někdo pomohl. Proč jen tak procházet okolo? Spadnete na schodech, jelikož se Vám podlomí kolena. Šíleně se praštíte do hlavy. Teče Vám krev. A všem kolem Vás je to naprosto jedno. Proč je to tak? Jsme všichni až tak zaměření na sebe a okolí je nám ukradené? Mrzí mě to. Další člověk se spálil ve svém druhu.

Abych odešla od tohoto tématu. Přecházím k něčemu trochu veselému. Mnohdy mám pocit, že jsou mi peníze celkem ukradené. Vím, že bez nich se asi v dnešní době fakt neobejdu, ale co. Když se sama spálím sovu blbostí, hned na to nad tím mávnu rukou a život jde dál. No co, prostě si své prodělávání na "obchodech" odůvodním tím, že druhé osobě vlastně ulehčím torchu břímě a může mít radost. Asic má taky možnost myslet, že jsem hlopá. Nejsem, aspoň úplně ne.

Ke slovu stres se řadí škola. Moje vánoční prázdiny budou v duchu biologie a to znamená, vyloženě studiíní, avšak to mě neodradí od jiných činností. Nejsem přeci stroj. Jsem člověk. Mám chuť si i užívat. A miochodem, hned v prvních dnech budu pracovat na překvapení. Plán už mám. Teď jenom zrealizovat. Takže víc ohledu na ostatní a nenechat se stáhnout něčím opravdu nepodstatným.

P.S. Chce to sníh. Chci tu atmosféru. Tu mi trochu narušují ty nádherné oblohy bez mraků. Moc slunce. Moc barev. Člověk je naprosto unešen tou nádherou. Ta sílá. Ta energie, která sálá při odchodu. Jsem unešena. Velice. A když mi do toho jde i práce od ruky, jsem mnohem víc nadšená, jelikož se nám to trochu víc daří s Ájinkou, s tou malou pony nezbednicí.

Každovíkendová radost z vody

6. december 2014 at 6:48 | neweresth |  project - TGMYR
Krásné ráno všem čtoucím,
Zima se pomalu hlásí a to ve svém stylu. Kdy si vlastně řekněm, že je zima? Může být kalendářní, ale já už začátek zimy považuji na začátku prosince, ten k ní totiž bezesporu celý patří. A to vítě, že si dal hned ze začátku pěkně záležet a překvapit celou naši zemičku ba určitě i blízké okolí. Má to šikovně vymyšlené ta naše Země, ta příroda. Víte, co se mi na celé té prekérní situaci s ledem, ale nelíbilo. To nepochopení. A to hlavně v odvětví dopravy. Tohle se prostě často nestává, a není s tím moc radno. Ledová nadílka může potěšit zraky, ale cestující, ktěří se nedostanou domů, asi moc ne. Je to smutné, ale obviňovat ty, co zmůžou velké nic je naprosto zbytečné, protže záleží jen na přírodních vlivem a my se k tomu musíme postavit čelem a začít trochu chápat. Lidi, proberte se. Prostě to tak asi má být. Většinou bývá všechno nečekané, ale má to svůj smysl. ((:

To jsem lehce odbočila od mého původního plánu. Nejprve chci říct, že je ta zima celkem vlezlá, suchá a opravdu chladná, ale to, co mnohdy čeká za oknem řádně potěší, protože příroda je - sakra MOCNÁ ČARODĚJKA. Vytváří pro nás neskutečné pohledy a obrazy. Jak ty ledové, tak ta hustá mlha, která se dá krájet. Ano, tohle mi dělá takovou malou radost, která může přispět k dobré náladě.

Z tohohle malého programu TGMYR, se pomalu stává spíš víkendová záležitost, kdy do pár bodů shrnu ty potěšující věci, napíšu si je a doplním nádobu. Hned mi to zlepší sobotní ráno. V tu chvíli se nenechám prostě vyvézt z míry. Včerejší vlakové rozímání mě opět dovedlo k zamyšlení nad tím, co mě vlastně uklidňuje. Je to práce s koňmi. Ano, opět a stále. Když mám cíl, jde to mnohem snáz a s takovými báječnými zvířaty to jde mnohem hravějc docílit lepších nálad, ale to určitě znáte, když máte psa či kočku či nějakého hlodavce.

Prosinec, měsíc Vánoc. Jo, plánuji pro Vás menší překvapení. Můžete hádat. (Je to něco, co jsem nějakou dobu dělala, ale dlouho jsem to nepraktikovala, avšak je možné na to přijít.) Teď jenom doufám, že si najdu nějaký víkendový čas, který nestrávím ve společnosti učení a udělám to pro Vás. Prosinec, mesíc radosti a mnohdy splněných přání. Nevyvracejte mi to. Můj naivní pohled je mnohdy cenný, jelikož člověk prostě musí věřit. Někdy je to jediné, co má, tak jej nechejme.
Krásný den, spoustu optimismu, neweresth. ^^