November 2014

Najít a zaplnit a jde bez toho žít?

29. november 2014 at 7:07 | neweresth |  project - TGMYR
Krásné brzké ráno,
V takovém chladném počasí je fajn se trochu zaměřit na to, jak si zpříjemnit chvíli či den. Ani nevím proč, ale hned se mi vytvořil úsměv na rtech. K tomuto pozitivnímu psaní v rámci mého "projektu TGMYR" jsem si dovolila rožnout žárovičky, které mi osvicují jedno polovinu pokojíku, a to celkem jemně, ale příjemně. Jako druhá zpestření mě v periférie pravého oka šimrá zapálená svíčka, zcela obyčejná, ale kouzelná. I tak málo Vám může zlepšit náladu hned ráno, brzo ráno o víkendu.

Určitě si můžete všimnou, že spoustu fajn lidí se snaží pomoct navodit nějakou lepší a optimističtější náladu. Momentálně mě opravdu těší Pagess, která už pomalu sjíždí pozitivní vlnu a i přesto, že je třeba mírně pesimistická (podobně jako já.) Snaha se cení. Je to důležitá složka, která říká, že vlastně něco chceme. Abychom byli rádi na tom světě, musíme přesvědčit především sami sebe a když při tom budeme (na důkaz) rozdávat úsměvy do okolí, potěšíme další osazenstvo našeho světa. Chtít je prostě základ a pak vůle, která nám dovolí konat, co nás napadá.

V tomhle přechodném období, kdy jsou rána zahalena mlhou, fouká studený a vlezlý vítr či náš ohrožuje nějaká extra vlhost, je vhodné si den zpestřit, abychom se zbytečně netrápili. Pojďme udělat něco, co nás baví.
 • ČÍST SI (Jak knížky, které nás zaujmou tak blogové články. Mimochodem, když napíšete nějaký pěkný související komentář, určitě autora potěšíte. Takže dvojí radost.)
 • JÍST (Vyzkoušet nějakou pochutinu, kterou jste třeba ještě nejedli nebo volte klasiku, kterou milujete. Určitě bych Vám doporučila datle, fíky a mandarinky - zdravější forma cukrů.Těm, kteří mají spoustu energie bych doporučovala vyzkoušet nějaký mix. ovoce či zeleniny a to třeba v podobě smoothie - ČLOVĚK by nevěřil, jakých přijemných chutí lze dosáhnout.) ^^
 • NAKUPOVAT (Máš vášeň nakupování. Udělej radost někomu v okolí. Pořiď něco třeba rodině nebo nejlepším přátelům. Je jasné, že z toho budeš mít dvakrát tak větší radost, než kdyby ta koupená věc byla pro tebe.)
 • DIY (Skvělá příležitost vytvořit něco pěkného do prostředí, ve kterém žiješ. Kreativitě se meze nekladou. Takže třeba odlij sněhuláka ze sádry, uštrykuj si náušnice nebo zrenovuj nějaké třičko.)
 • PROCHÁZKA (Milovníka přírody určitě potěší výlet i pustou krajinou.)
 • prostě POHYB (Sebrat se se psem, jít si zaběhat, navšítvit koníky, zacvičit si. Je tolik forem, jak povolit uzdu endorfinům a navodit si lepší pocit a duševní pohodu.)
Takový menší výčet již známých věcí, ale víte co, já jsem CHTĚLA. Měla jsem chuť napsat tento článek a hned po ránu si zlepšit náladu. Když máte tu možnost, tak konejte. Nezabíjejte čas civěním do stromu, jak to třeba mnohdy dělám. Zrovna teď žijeme. Doufám, že jsem Vám alespoň trochu pomohla pro vylepšení nálady - to by mě opravdu potěšilo. Být naivní je mnohdy fajn, ikdyž je tu to riziko, že nás někdo či sami sebe srazíme. Riskovat není hřích.
Mějte se krásně, neweresth.

Pozor na to, co si přeješ - protože se plní

22. november 2014 at 8:08 | neweresth |  diary
Krásné ráno milí lidé,
Už nějakou tu dobu věřím v to, že se naše sny plnÍ, jenom prostě v nějaký ten správný čas, kdy to třeba člověk ani nečeká. Můžete si myslet, že je to třeba blbost, ale ono fakt záleží na tom, jak pohlížíte na svět. Někdo může být v klidu pořád, ale někdo se poář hoube nahoru a dolů - nevadí, i tak je fajn se nechat něčím motivovat.

Mnohdy se stává, že si člověk vlastně něco nepřeje a tak na to myslím, že se mu to vlastně stane. Bacha na to, co si přejete. Třeba i to špatné se Vám může vrátit. Taková předpona NE- je stále jenom předponou, ale slovesou zůstává a to udává cestu, rytmus a takt naším přáním.

Kolikrát jsem měla malá přání a ta větší a dostalo se mi jejich vyplnění, asic v takový čas, kdy by to člověk nečekal, ano, třeba v intervalech let, ale co. Když se pak vlastně podívám zpět, zjišťuji, že tohle je vlastně to, co jsem si přála. Můžu být vděčná - což mě ž mnohdy jsem. Můžu být překvapená, ale pořád ráda. Hlavní je, že si to poté uvědomím, co jsem chtěla a MÁM to.

Tímto bych ráda řekla, že není třeba zatracovat své sny. Ony se opravdu plní.
 1. Přála jsem si poníka. V podstatě jej od středy "mám" - mám jedinečnou možnost jej učit základům.
 2. Pořídila jsem si pár věcí k práci ze země (s bezrožci). A tohle se mi onehdy taky splnilo.
 3. Kdysi jsem chtěla vlastnit skinny morče a měla jsem jej.
 4. Chtěla jsem si pořídit nějaký výtvarné potřeby a ty taky mám.
 5. Vždycky je tady někdo, kdo mě má rád, ikdyž je to třeba těžké pochopit a sama tomu nerozumím.
Možná jsou to hlouposti, ale v mé míře mají svůj význam. Jsou to věci většinou materiální, asic věci nemateriální nezatrácím. Všechno má svůj čas.

Nádoba vzpomínek

16. november 2014 at 22:35 | neweresth |  project - TGMYR
Krásný večer,
Z celkového vypětí je třeba trochu vypustit a proto jsem tady a mířím si to - napsat, jak jsem vlastně pokročila. Co si budeme nalhávat, jsem stále tak trochu napjatá a stresovaná, s mírnou dávkou naštvanosti v krvi, ale ano - je třeba se vyzpovídat.

Celkově si to tak nějak srovnávám v hlavě. Překonávám se. Přemáhám se a naíbrám vůli. Našla jsem činnosti, které mi zlepšily náladu a udělaly mi radost. Nezůstala jsem naprosto zničená a demotivovaná. Našla jsem si chvíli obohatit svou vlastní mysl o nějaký ten knižní příbeh či prostě příběh. S hudebním doprovodem jsem se nechala vtáhnout do víru "kreslení" a malování. Nakonec jsem potěšila svou duši příjemným odpolednem u jednorožců - ovšem bez rohu.

Teď už se jenom můžete kouknout, jak vlastně dopadla ta moje nádoba na pozitivní vzpomínky. (Dotvořila jsem sama a jsem spokojená. Trochu kýče neuškodí.) Tohle jsem Vám chtěla sdělit. Je třeba konat a né jenom marně tápat, prostě není zbytí.

Mimochodem, pokud máte zájem můžete mě najít na instagramu (neweresthcz), kde mě také můžete "sledovat". ^^

Být vlastním projektem: "That Great Moments you remember"

8. november 2014 at 21:18 | neweresth |  project - TGMYR
Krásný večer,
Je čas se vzchopit víc. Je třeba zapojit větší vůli. Je načase vzít své myšlenkové pochody trochu víc pod krk a ukázat si, že je správně zabývat se tím, co mě těší. Proč se blokovat myšlenkou, že je to příliš sobecké? Je přeci fakt, že bych si měla nejdříve rozumět sama a být v klidu, a pak bude jednoduší otevřít dvěře dalším lidem, k tomu, aby mě poznali. Proto jsem nějakou dobu přemýšlela, jak toho vlastně docílit. Najde se spoustu různých výzev, od těch, kdy se člověk snaží přestat kouřit a nebo třeba vypracovat svalstvo. Já Vám představuji svou výzvu, kterou jsem nazvala "That Great Moments you remember". Mým cílem je, dojít k lepšímu a pozitivnějšímu dojmu ze života. Dostat se do klidu a být třeba inspirující.
Co bych chtěla?
Chci si zapamatovat, minimálně jednu pozitivní věc z daného dne, abych se přesvědčila o síle mysli, o síle dobrých myšlenek.

Jak bych ji (pozitivní věc) "zvěčním", či jak si ji uchovám?
Nemyslím si, že bych ji měla zase psát do nějakého deníku, jelikož ten mě jenom mnutí přemýlšet a víc psát, což mě spíš činí zklamanou, ale já na to půjdu jinak. Několikrát jsem již narazila na skleničky vzpomínek, a tohle je to pravé, co chci. Vyrobím si svou skleničku, do které si vložím ty pozitivní pochody a myšlenky dne - prostě to, co mi vykouzlilo úsměv na rtech. Někdy prostě naladění na pozitivní vlnu můžu zvěčnit nějakým snímkem, který mi může danou situaci upomenout. ((:

A co dál?
Nenechám si to pro sebe. Chci se o své výsledky podělit. Chci se podělit o každý krok či pokrok. Ráda s Vámi budu sdílet pozitivní náladu. Věřím v to, že když budou výsledky opravdu pozitivní, můžete svůj postoj k žití na tom našem světě i Vy! Každý, kdo se nenechá vykolejit si to zaslouží a bez slz.

Nakonec... Pojďtě do toho se mnou. Není to žádné novoroční předsevzení. Prostě je to o tom, že nemá smysl lámat si hlavu s něčím, co nemá takovou váhu jako je dobrý pocit z toho, co děláme, jak činíme a jak myslíme. Buďme dobrou ispirací dalším. Nebuďme jen nějakými výkřiky do tmy. Jdete do toho? Rozhodně neváhejte a dejte mi vědět! ((:

Ze dna dolů nahoru - změnit, udělat či zapomenout

1. november 2014 at 21:47 | neweresth |  the creative part
Krásný večer přeju,
(All Time Low - Backseat Serenade)
Pobyt doma mi dává celkem zabrat a to především v oblasti psychiky. Jde to celkem poznat, na tom, co vlastně píšu. Na náladě článků. Chci to překonat, jen zatím pátrám po tom, co udělat! Chci! Mám vizi a chci za ní jít. Chybí mi něco, co by mě naplňovalo. Každý je holt někdy dole a jednou nahoře. A já chci šplhat po žebříků směrem nahoru - pomalu, ale jistě. Poslechnout dobrou radu, inspirovat se a jít. Jo, jsem odhodlaná, a nechci se toho vzdát, protože my si vytvoříme vlastní realitu! Je to na nás, jakým směrem se dáme a co uděláme. Nic není nemožné. Nejsou to jenom slova, jsou to činy. Toď vše, co jsem chtěla sdělit, a nakonec přidám to, kvůli čemu článek vlastně píši - motivace ve slovech.