May 2014

Čas protkán směry

24. may 2014 at 19:38 | neweresth |  diary
Krásný podvečer milým návštěvníkům,
Každý z nás, lidí i nelidí si vlastně žije ve svém vlastním světě. Na svět se dívá svými zraky a myslí svou hlavou. Každá myšlenka je jedinečná. Často se pozastavuji nad tím, nad čím vlastně přemýšlím. Říkám si, proč a jak je to vlastně možné, že myslím v takových směrech. Často se snažím najít jiný směr, jiné řešení, jiné naladění myšlenek, ale jak kdy to jde. Občas je taková změna lehká a někdy je šíleně těžké ji překousnout, ale to znáte určitě všichni. Věřím, že každý má na to, pociťovat duševní klid, ale musí najít směr a cíl.

Jen, co se podívám zpětně, jak nám rychle uběhl školní rok, asic ještě měsíc před námi, ale stále je to šílené. Absolutně mi nepřijde, že už je zase konec. Stále přemýšlím, co může přinést zítřek, ikdyž to není tak podstatné, ale pořád můžu hledat nové cíle, a nezabývat se mylnými kroky minulosti. Inu, dalo by se říct, že mé počínání ovlivňuje každý pohyb, každé částice okolo, každého atomu, každého smítka prachu, každý tenoučký paprsek, každý milimetr a vlastně všechno nám pomalu neznáme a neviditelné a to i pouhým okem.

Nakonec bych Vám ráda ukázala video, které jsem po nějakém tom měsíci se shodou různých okolností přišla. Příjemnou zamyšlenou. ^^

Chceš vědět víc

17. may 2014 at 15:58 | neweresth
Dramatické odpoledne všem,
Ano, říká se tomu tagová mánie, kterou nechcete být součástí, ale někdy přijdeš čas, kdy Vás cokoliv i maličkost donutí či pobídne k tomu, pustit se do něčeho, co vlastně ani nechcete, ale zároveň chcete. Co vlastně chcete, víte to? Já to nevím, teda vím, ale ne všechno a nechci být deptána těmi názory, proč a co a jak. Kdo ví, co bude zítra a co za rok, proč se tím sakra zabývat teď, když to třeba nemůžete ovlivnit. Chci volný přístup. Chci klid. Chci toho moc? No, pro začátek stačí otázek k zamyšlení a teď bych se vrhla k tématu, kterése týka tzv.Liebster Award tagu, díky kterému byste se mohli dozvědět něco víc o mně. Více naleznete po rozkliknutí článku.

Hardcore v hlavě

10. may 2014 at 20:37 | neweresth |  diary
Krásný podvečerní čas,
Dnešní den panoval ve znamení hřejivých slunenčích paprsků ozařujících celou širou krajinu. Nejlepší věcí, co může člověk jako takový udělat, je nechat se nabít hřejivou energií a obohat svě tělo o vitamín. A to jsem taky udělala. Pravé polední svícení mě opravdu neláká, ale v pozdějších odpoledních hodinách je fajn, nechat se unášet na vlnách pozitivní energie. Jen tak se projít, nemyslet - bezmyšlenkovitě se procháze a neřešit. Říká se, že ve dvou se to lépe táhne a tím pádem bylo nesmírně krásné, že jsem mohla udělat radost tomu našemu psisku - spojit užitečné s příjemným.

Víte, když si člověk plánuje čas, pociťuji omezení a proto se tomuto stavu - coby, kdyby, co až a apod. - snažím lehce vyhnout. Nejde to úplně, ale pro vlastní klid je snaha požadovaná, a pak je to fajn. Nenechat se tlačit časem. Jít proti němu. Nebuďte proti této myšlence, když člověk chce, jde zařídit všechno a nedivila bych se ani snové říši, jelikož fantazii se meze nekladou. Zavřít oči. Naladit své myšlenky na požadovanou frekvenci a snít přičemž zároveň žít. Nejsem až tak naivní, jen mám potřebu docílit duševního klidu a to nejenom nalézáním řešení v myšlenkách. Nechte se vést a nedovolte, aby vás stáhla nějaká prokletá smyčka do svých opakujících se spárů.

J s e m v d ě č n á k a ž d é p o z i t i v n ě n a l a d ě n é o s o b ě - t o c h c e t e, b ý t š ť a s t n í a b e z s t a r o s t í.

Najít směr.

8. may 2014 at 9:48 | neweresth |  diary
Krásné dopoledne milým čtenářům!
Dnešní den je ve znamení státního svátku a to tak či tak znamená volno. Nebuďme líní a běžme se projít, dokud je čas, určitě to ocení každá buňka ve vašem tělem, každý neprotažený sval a hlavně vaše mysl. Seberte vodítko a udělejte radost psímu příteli či přátelům. Udělá Vám to dobře.

Víte, je krásné, když Vám někdo napíše aniž byste to čekali, to že někomu chybíte je neskutečně pěkné. Potom si řeknete, že vůbec není marný žít a dělat, to co děláte. Stojí to za to. Avšak je jenom na Vás jak se následně zachováte. Někdo může mít menší problém se s takovou informací vyrovnat a někdo jde po šanci hned - TO SE VYPLATÍ! Snažmě se udržovat kontakt s okolím. Jsme tady pro sebe. Říká se, že nechtěné akce bývají ty nejlepší a s tím bych plně souhlasila. Ano, jsou zde vyjímky, ale kde ne, že.

Od založení tohohle, mého, blogu, který je jedním z mých mnoha, jsem si uvědomila spoustu věcí. Opravdu není na škodu, zamyslet se nad tím, co člověk dělá. Ponaučte se. Naučte se trpělivosti, kompromisům a neřešete, to, co je v podstatě marné, nebo nemá cenu. Dělejte to, co Vám dělá radost a to, čím uděláte radost lidem kolem Vás. Buďte šťastní a dělejte ostatní šťastné. Další fakt, díky kterému stojí za to žít. Jde znát spoustu bolesti, ale když se zaměříte na druhou kladnou stránku, ty radosti a nebudete řešit tu negativní část, určitě aspoň trochu změníte pohled na situace, na svět. Máte na to být šťastní, jenom změňtě pohled na věc. Nenuťte se. Vrhněte se do myšlení a možná Vás napadne, co zlepšit, jak vylepšit mezilidské vztahy! Věřím, že každý má na to něco dokázat a to doslova každý! Vrhněme se na změnu postojů a myšlení.

Mějte se krásně,
neweresth

První hudební naladění

3. may 2014 at 16:58 | neweresth |  music
Krásné odpoledne milí návštěvníci,
Předem chci poděkovat, za milé komentování a přečtění předešlého článku, týkajícího se hlubokých myšlenek a blogu. Děkuji. No, momentálně jsem zahalena do myšlenek spíš pesimistického a negativnáho rázu, necítím, že bych měla být na tomhle světě. Cítím se jako vlastní emočněpocitový otrok plný nerozhdonoti a nevědomosti, avšak, takovéto myšlenky se v mé hlavě a v mých slovech omílají stále a stále dokola. Víte, je krásné, jak je příroda schopná vyprodukovat tolik odstínů jedné barvy. Člověk se podvíá z okna a nesmí mít pocit, že jsou lístky a jehličí jednolité barvy, každý jednotlivý pixel má svou jedinečnou barvu.

Dnešní den ve velice rozporuplném naladění obohatím o nějaké skladby probouzející mé nitro. Pochopím, že se většině netrefím do žánru. Víte, první poslech vždyc bývá "CO?!", ale musíte se do toho vcítit.
Youth Lagoon - Raspberry Cane

Acres - The Tallest Of Mountains

Come The Dawn - What the Water Gave Me

Beartooth - I Have A Problem

A přece je to na Vás.