April 2014

Každý si zaslouží tvou pomoc

27. april 2014 at 8:18 | neweresth |  diary
Krásné dopoledne milí návštěvníci,
Dny volna se nachýlily ke konci, a já se chystám zase na ten sporpadený intr, asic musím ještě někdo strávit celé odpoledne, tak doufám, že to nějak zvládnu v tom svém nerozumném rozpoložení. To mě vede k tomu, že je opravdu fajn někoho podržet i v těch chvílích, kdy si člověk není jist sám sebou a jen proklouzává životem. Taky máte problém se tak nějak vcítit do situace? U osob, né tak blízkých to bývá někdy těžké, jeslti nejste naladěni na správnou vlnu. Určitě však stojí za námahu někomu udělat radost. Poté máte lepší pocit z toho, co děláte a jak vlastně žijete. Opravdu je fajn, najít tu vůli a zlepšit někomu den pěkným slovem či pouhým úsměvem. A co víc, slovo nenávidět a nesnášet by se mělo vymazat ze slovníku, jelikož pro ně není důvod. Myslím, že vždycky se dá najít řešení, ale člověk musí chtít a udělat pro to nějaký malý krok. Není zapotřebí se zbytečně trápit, asic každý má svá měřítka.

Aby toho nebylo moc, už teda končím. Možná někoho něco napadlo při čtení a v to pevně doufám, teď se můžete podívat na video, které se tak trochu týká blogu.cz. Když dojdete až ke konci tak Vám velice děkuju.
Pěkný týden!

Mega hrnec odhodlání.

22. april 2014 at 11:49 | neweresth |  diary
Přeji krásný den,
Momentálně cítím nějakou energii, odhodlání a mám pocit, že chci něco udělat, něco změnit, ale stále nemůžu přijít na to co. Avšak budu přemýšlet a určitě mě něco napadne. Inu, koukám na youtube, vařím a čekám až odejde mistr ladič klavírů a budu mít relativně klid. Co víc, musím uznat, že rostliny jsou věrnými modelkami. A v tuhle chvíli jsem dostala nápad. Jak úžasné. Mám nějaké ty fotky, ale štve mě, že rajce kazí kvalitu. Uuu, ale mám jej ráda.

Nemám sílu inspirovat či psát něco extra k zamyšlení, jen, že jsem nebyla politá, včera, což mě těší a proto se můžete kouknout na mé poslední video před katastrofou. Adié. Nechci to natahovat. Omlouvám se, ale směju se. To jo. A víte co, chci poznat svět, poznat lidi a překonat samu sebe a ukázat, že já na to mám!
Podělte se i o svůj názor. ^^

Epidemie fyzického zničení

18. april 2014 at 14:18 | neweresth |  diary
Krásné odpoledne návštěvníkům,
Ano, již je pátek a navíc je to druhý den těch veleslavných velikonočních prázdnin a já se konečně odhodlala se ozvat, jelikož jsem neměla vůbec inpiraci na to něco napsat, zapřemýšlet. Víte co je úžasné, ta jedinečnost myšlenek, člověk se zamyslí a je schopen vymyslet něco neskutečného, co může opravdu překvapit a o tom to je. Moment překvapení. Je to všude. A nejlepší je, když člověk ohromí. Když se na povrch dostane něco, co prostě člověk netuší. A změní to pohled na situaci?!

No, toď mé myšlenky pro začátek. Musím říct, že jsou asi nějaké obří erupce na Slunci, jelikož se šíří epidemie vyvrtnutých kotníků, berlí a zlomenin. Jo, tolik lidí jsem viděla a znám, co mají nějaký takový problém, ale co je ještě víc vtipné, nebo spíš k pláči, že jsem se přidala do jejich "klubu". Včera jsem si jen tak scházela ze schodů, trochu vtipným tempem a nějak jsem to neodhadla a teď mám napuchlý kotník. Doufám, že to je prostě jenom výron. Jo, trochu mi to zmařilo plány, jelikož mám být doma ještě týden a já se chtěla naučit novou věc, fyzicky náročnou, ale o jedné noze toho člověk moc neudělá. Takže si budu držet palečky, ať se ta noha prostě vylepší a já můžu zazářit ve vlastním světle.

Mimochodem, poslední dobou zkouším různou "grafiku", ale velmi jednoduchou. Pozorní či pravidelní čtenáři si mohli všimnou nového záhlaví a lehce pozměněných barev. Doufám, že se Vám na to dobře kouká.

Mějte se famfárově!

Těžké chvilky zamyšlení.

12. april 2014 at 19:48 | neweresth |  diary
Krásné podvečerní,
Týdny se ani tak nevlečou. Pomalu letí. Myslím si, že všechno je k něčemu dobré. Všechno má svůj cíl a smysl, ono se na něj musí jenom přijít. Každý má na to uspět (dosáhnout spokojenosti) ve svém vlasntím měřítku. Každý "špatný" krok nás má posunout takovým směrem, jakým je to pro nás nejlepší. Ano, život nám dává lekce, ale bez takového přemáhání se a řešení by to mohla být nuda. Každý má jiný život. Nelze všechno házet do jednoho pytle, ale ve své podstatě na tom něco je, že si vlastně realitu vytváříme. Všechno se nám vrací. Nové přichází. Stáre pomalu odchází a možná i přetrvává. Každý má na to ŽIT. Pomalu přicházím na to, že doposud jsem v podstatě přežívala. Teda poslední roky na střední. Ano, jsou tu ty světlé chvilky, kdy člověk nachází nějaký smysl v životě. Život je jedna velká houpačka, a délka zhoupnutí bývá často jiná a jedinečná, někdy dole a někdy nahoře. Dělejte to, co Vás baví!

Když se vrátím k takové té realitě. Nechci se honit za něčím, co mi zrovna moc nesedí. Ano, chci si udělat autoškolu, ale nechci se stresovat, že bych ji třeba před koncem školního roku nestihla. Radši to nechám na září, to bych měla ještě stihnout pře maturitou, v pohodě. Musím také uznat, že se vyřešila jedna má dvouměsíční smyčka. Je to lepší, cítím se líp. Nechci o tom psát, leda tak do deníčku mých myšlenek, ale aspoň píšu, že je to tak lehce vyřešilo. Sice je to stále ve mě, ale není to tak žhavé. Od příštího týdne mi začne kratší volno, teda myslím ty velikonoční prázdniny a jejich neplánované pokračování. Mám nápady na "fotografické" pokusy, takže doufám, že aspoň jeden z nich zrealizuji. Posílám Vám pořádnou dávku optimismu.

Doufám, že jste zvládli pohled na mé dílo.

Krásy ponurých počasů

5. april 2014 at 23:04 | neweresth |  photo
Další víkendový večer plný tonů laděných do zmatenosti, avšak není tak po celý den. Nic jsem nestihla udělat, asic podařilo se mi lehce dospat týden, čtyřmi hodinami odpoledního spánku. Relativně dostačující. Inu, hlavním tématem tohoto "článku" je krása jarních dní, kdy rozkvétá nový život díky roztomile a nádherně vypadajícím kvítkům, které čekají na ten správný moment, kdy o ně zavadí letní vánek či nějaký hmyzák. Zkrátka to má příroda vymakané po všech stránkách. Pohled na květy různých tvarů, barev a vůní dokáže pozvednout náladu. Proto se s Vámi podělím o pár fotek, zbytek naleznete ZDE.